Projeleri Filtrele
KATEGORİLER
MAHALLELER
PROJE DURUMU
YILLARA GÖRE
Kültür & Sanat
Kültür & Sanat
Sosyal Yardım
Sosyal Yardım
Eğitim
Eğitim
Park ve Çevre
Park ve Çevre
Özel Projeler
Özel Projeler
Sağlık
Sağlık
Teknoloji & Strateji
Teknoloji & Strateji
Halkla İlişkiler
Halkla İlişkiler
Ulaşım & Destek Hizmetleri
Ulaşım & Destek Hizmetleri
İmar & Ruhsat
İmar & Ruhsat
Fen İşleri
Fen İşleri
Kurumlara Yapılan Hizmetler
Kurumlara Yapılan Hizmetler
Spor
Spor
Adem Yavuz Mahallesi
Altınşehir Mahallesi
Armağan Evler Mahallesi
Aşağı Dudulu Mahallesi
Atakent Mahallesi
Atatürk Mahallesi
Cemil Meriç Mahallesi
Çakmak Mahallesi
Çamlık Mahallesi
Dumlupınar Mahallesi
Elmalıkent Mahallesi
Esenevler Mahallesi
Esenkent Mahallesi
Esenşehir Mahallesi
Fatih Sultan Mehmet Mahallesi
Hekimbaşı Mahallesi
Huzur Mahallesi
Ihlamurkuyu Mahallesi
İnkılap Mahallesi
İstiklal Mahallesi
Kazım Karabekir Mahallesi
Madenler Mahallesi
Mehmet Akif Mahallesi
Namık Kemal Mahallesi
Necip Fazıl Mahallesi
Parseller Mahallesi
Saray Mahallesi
Site Mahallesi
Şerifali Mahallesi
Tantavi Mahallesi
Tatlısu Mahallesi
Tepeüstü Mahallesi
Topağacı Mahallesi
Yamanevler Mahallesi
Yukarı Dudulu Mahallesi
Tamamlanan Projeler
Devam Eden Projeler
0000
2004
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
PROJELERİ GÖR
Başkan'dan
Başkan'dan
2018’in ülkemize, İslam âlemine ve tüm dünyaya barış, huzur, sağlık ve bereket getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Ülkemizin istiklali ve istikbali uğruna gözlerini kırpmadan canlarını ortaya koyarak şahadet makamına erişen şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de şifalar diliyorum. Rabbim ülkemizi korusun; birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi daim etsin.

Kıymetli Hemşehrilerim;

Yepyeni bir sayıyla yine huzurlarınızdayız. Hizmetlerle dolu bir yılı daha geride bıraktık. 2004’te başlayan hizmet serüvenimiz; ilk günkü heyecanla, aynı aşkla devam ediyor.

2017’de dünyada ve ülkemizde önemli gelişmeler yaşandı. Aralık ayında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın skandal Kudüs kararı İslam âleminin ve dünyanın tepkisiyle karşılandı. İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’ya ev sahipliği yapan Kudüs’ün, bir terör devleti olan katil İsrail’in başkenti olarak ilan edilmesine şiddetle karşı çıkıyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi, “Kudüs kırmızı çizgimizdir. Kudüs meselesi; imkân değil, iman meselesidir”. Mazlum milletlerin hamisi olan, dünya lideri Cumhurbaşkanımızın, İslam İşbirliği Örgütü’nü ivedilikle “Kudüs” gündemiyle olağanüstü toplantıya çağırması ve Türkiye ile Sudan’ın teklifiyle toplanan Birleşmiş Milletler’in aldığı tarihî karar; ülkemizin ve Cumhurbaşkanımızın Kudüs konusundaki hassasiyetinin en açık kanıtıdır. Biz de Ümraniye olarak, tepkimizi ortaya koymak adına binlerce vatandaşın katılımıyla bir protesto yürüyüşü düzenleyip İsrail’i telin ettik. Ümraniye Belediyesi olarak ayrıca Burak Derneği ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi işbirliğiyle geçtiğimiz eylül ayında mukaddes şehrimiz olan Kudüs’ü, yurt içi ve yurt dışından ilim adamlarının katılımıyla Uluslararası Kudüs Sempozyumu’nda ele almıştık.

Kudüs Müslümanlarındır, öyle de kalacaktır. İsrail ve arkasında ona uşaklık eden Amerikan yönetimi, Allah’ın etrafını mübarek kıldığı bu şehri yıllardan beri esir etmeye çalışarak Müslümanları tahrik ediyor. İslam dünyasını tahrik etmek eninde sonunda İsrail’in ve Amerika’nın ayağına dolanacaktır. Allah nurunu tamamlayacaktır. Kudüs dualarımızdadır, Kudüs onurumuzdur.

Emperyalist güçlerin İslam dünyası ve ülkemiz üzerindeki kirli oyunları artık gün gibi ortadadır. Bugün, bu karanlık ve tehlikeli oyunlara “Dur” diyecek bir liderimiz var. Dün olup biten her şeye; gözünü kapayıp, kulağını tıkayanlar bugün sesini yükseltmeye başladı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın cesareti, adaleti ve öngörüsü sayesinde çok şey değişti. Allah O’nu ülkemizin ve İslam âleminin başından eksik etmesin.     

Sevgili Ümraniyeliler; büyük bir sabırsızlıkla beklenen Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe Metrosu, siz kıymetli vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Üsküdar’dan başlayıp Ümraniye Yamanevler’de son bulan 9 istasyonun yer aldığı 1. etabın açılışı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirildi.  Açılışın ardından Cumhurbaşkanımız, Türkiye’nin ilk sürücüsüz metrosu olan hattın ilk seferine katılıp; ilçemize teşrif ederek, Ümraniye’mizdeki coşkulu kalabalığa hitap etti. 2. etapta yer alan 7 istasyonun çalışmaları ise tüm hızıyla devam ediyor.  Ulaşımda önemli bir ihtiyacı karşılayacak olan bu hizmet, Ümraniye’mize ve İstanbul’umuza hayırlı uğurlu olsun.

Acısıyla, tatlısıyla bir yılı daha geride bıraktık. 2018’in ülkemize, İslam âlemine ve tüm dünyaya barış, huzur, sağlık ve bereket getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Ülkemizin istiklali ve istikbali uğruna gözlerini kırpmadan canlarını ortaya koyarak şahadet makamına erişen şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de şifalar diliyorum. Rabbim ülkemizi korusun; birliğimizi, dirliğimizi ve kardeşliğimizi daim etsin.

Yeni hizmet ve programlarla bir araya gelmeyi ümit ederek, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.