Projeleri Filtrele
KATEGORİLER
MAHALLELER
PROJE DURUMU
YILLARA GÖRE
Kültür & Sanat
Kültür & Sanat
Sosyal Yardım
Sosyal Yardım
Eğitim
Eğitim
Park ve Çevre
Park ve Çevre
Özel Projeler
Özel Projeler
Sağlık
Sağlık
Teknoloji & Strateji
Teknoloji & Strateji
Halkla İlişkiler
Halkla İlişkiler
Ulaşım & Destek Hizmetleri
Ulaşım & Destek Hizmetleri
İmar & Ruhsat
İmar & Ruhsat
Fen İşleri
Fen İşleri
Kurumlara Yapılan Hizmetler
Kurumlara Yapılan Hizmetler
Spor
Spor
Adem Yavuz Mahallesi
Altınşehir Mahallesi
Armağan Evler Mahallesi
Aşağı Dudulu Mahallesi
Atakent Mahallesi
Atatürk Mahallesi
Cemil Meriç Mahallesi
Çakmak Mahallesi
Çamlık Mahallesi
Dumlupınar Mahallesi
Elmalıkent Mahallesi
Esenevler Mahallesi
Esenkent Mahallesi
Esenşehir Mahallesi
Fatih Sultan Mehmet Mahallesi
Hekimbaşı Mahallesi
Huzur Mahallesi
Ihlamurkuyu Mahallesi
İnkılap Mahallesi
İstiklal Mahallesi
Kazım Karabekir Mahallesi
Madenler Mahallesi
Mehmet Akif Mahallesi
Namık Kemal Mahallesi
Necip Fazıl Mahallesi
Parseller Mahallesi
Saray Mahallesi
Site Mahallesi
Şerifali Mahallesi
Tantavi Mahallesi
Tatlısu Mahallesi
Tepeüstü Mahallesi
Topağacı Mahallesi
Yamanevler Mahallesi
Yukarı Dudulu Mahallesi
Tamamlanan Projeler
Devam Eden Projeler
0000
2004
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
PROJELERİ GÖR
Başkan'dan
Başkan'dan
Türkiye çapında ilçe belediyeleri arasında birinci seçildik. Bu güzel sonuç bugüne kadar yaptığımız hizmetlerin somut bir kanıtı olduğu kadar bundan sonraki çalışmalarımız için de bir motivasyon kaynağı olacaktır...

Değerli Hemşehrilerim;

Yeni bir sayıyla daha karşınızdayız. Hizmetlerle dolu bir üç ayı daha geride bıraktık. Hiç kuşkusuz hepsi de birbirinden kıymetli hizmetlerdi. 400’ü aşkın kalıcı eserimize yenilerini ekleyeceğimiz projelerin temellerini attık. Düzenlediğimiz 15 Temmuz Darbe Girişimi Sonrası Uluslararası Çocuk ve Travma Sempozyumu ve İslam Ülkeleri Ekonomi Zirvesi büyük ilgi gördü. Ümraniye Belediyesi olarak bu iki organizasyonla da akademik dünyaya yeniden katkı sağlamış olduk. Bizler belediyeciliği klasik anlayışın ötesinde görüp, bu bilinçle hizmet üretmeye gayret gösteriyoruz.

Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan’ı geride bıraktık. Bizi bu yıl da bu güzel aya ve bayrama kavuşturan Rabbimize şükürler olsun. Bu mübarek aydan en iyi şekilde istifade etmeye gayret gösterdik. Kurduğumuz gönül sofralarıyla birlik olmanın, paylaşmanın hazzını yaşadık. Rabbim nice Ramazan’lara erişmeyi bizlere nasip etsin.

Ülkemiz yoğun bir gündemi geride bıraktı. Yıllar önce millete yeni bir anayasa yapma sözü veren AK Parti, sözünü tutup gerekli çalışmayı yaparak MHP’nin de desteğiyle meclisten geçen taslağı millete götürdü. Ülkemizi 2023 ve 2071 hedeflerine taşıyacak olan; kalkınmanın, istikrarın devamını sağlayacak olan sistemi yüce milletimiz 16 Nisan’da sandık başına giderek oyladı. Milletimiz “Evet”  kararıyla 14 yıldır süren güven, istikrar, kalkınma, huzur ve barışın arkasında durdu. Ortaya çıkan netice dirlik ve düzenimizi bozmak için her fırsatı değerlendiren içte ve dışta var olan tüm düşmanlarımıza büyük bir ders oldu. Bu ülkenin yürekli insanları 15 Temmuz’da olduğu gibi 16 Nisan’da da memleketine sahip çıktı.

Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’yle ülke olarak hedeflerimize daha emin adımlarla ilerleyeceğiz. 21 Mayıs’ta AK Parti’nin dümenine geçen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğiyle Yeni Türkiye’nin inşası için tüm kurum ve kuruluşlarımızla hep birlikte büyük bir azim ve kararlılıkla çalışacağız. Mazlum coğrafyaların umut ışığı ve hamisi olmaya devam edeceğiz.

Bir grup şeref yoksunu vatan haini tarafından gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişiminin üzerinden tam bir yıl geçti. 250 şehidimiz ve 2.193 gazimiz bu memleketin yarını için gözünü kırpmadan ya canını verdi ya da canını hiçe saydı. Onlar milletimizin bağrına saplanmaya çalışılan ihanet hançerini canlarını ortaya koyarak engellediler. Millet olarak onlara borcumuzu ödeyemeyiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Dünyaya bu hain darbe girişimini mutlaka anlatın” sözünden hareketle; Ümraniye Belediyesi olarak 15 Temmuz’un 1. yıl dönümünde 5 dilde yayınlanıp 6 ülkede dağıtılan, dünyadan ve ülkemizden birçok gazetecinin o geceye ilişkin görüşlerine yer verilen “Gazete 15 Temmuz”u hazırladık. Bu çalışmayla dünyaya o karanlık geceyi anlatmaya çalıştık. Ayrıca 14-15-16 Temmuz tarihlerinde düzenlediğimiz etkinliklerde şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnetle andık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Demokrasi ve Millî Birlik Günü kapsamında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde gerçekleştirilen programa milyonlar akın etti. O gece olduğu gibi yine tek vücut olan bu aziz millet, tüm dünyaya büyük bir mesaj verdi. Rabbim bu birlik ve beraberliğimizi daim etsin.

Tarihinde kahramanlık destanından başka bir şey yazmamış olan bu asil millet, kutlu yürüyüşüne her zamankinden daha heyecanlı ve kararlı bir şekilde devam edecektir. 15 Temmuz 2016’yı unutmayacağız, unutturmayacağız! 

Bu ülkenin aydınlık geleceği için kahramanca çarpışıp şehit düşmüş kardeşlerimize Allah’tan rahmet,  gazilerimize de acil şifalar diliyorum.

Yepyeni bir sayıda daha görüşmeyi ümit ederek, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.