Projeleri Filtrele
KATEGORİLER
MAHALLELER
PROJE DURUMU
YILLARA GÖRE
Kültür & Sanat
Kültür & Sanat
Sosyal Yardım
Sosyal Yardım
Eğitim
Eğitim
Park ve Çevre
Park ve Çevre
Özel Projeler
Özel Projeler
Sağlık & Spor
Sağlık & Spor
Teknoloji & Strateji
Teknoloji & Strateji
Halkla İlişkiler
Halkla İlişkiler
Fen İşleri & Ulaşım & Destek
Fen İşleri & Ulaşım & Destek
İmar & Ruhsat
İmar & Ruhsat
Kurumlara Yapılan Hizmetler
Kurumlara Yapılan Hizmetler
Adem Yavuz Mahallesi
Altınşehir Mahallesi
Armağan Evler Mahallesi
Aşağı Dudulu Mahallesi
Atakent Mahallesi
Atatürk Mahallesi
Cemil Meriç Mahallesi
Çakmak Mahallesi
Çamlık Mahallesi
Dumlupınar Mahallesi
Elmalıkent Mahallesi
Esenevler Mahallesi
Esenkent Mahallesi
Esenşehir Mahallesi
Fatih Sultan Mehmet Mahallesi
Hekimbaşı Mahallesi
Huzur Mahallesi
Ihlamurkuyu Mahallesi
İnkılap Mahallesi
İstiklal Mahallesi
Kazım Karabekir Mahallesi
Madenler Mahallesi
Mehmet Akif Mahallesi
Namık Kemal Mahallesi
Necip Fazıl Mahallesi
Parseller Mahallesi
Saray Mahallesi
Site Mahallesi
Şerifali Mahallesi
Tantavi Mahallesi
Tatlısu Mahallesi
Tepeüstü Mahallesi
Topağacı Mahallesi
Yamanevler Mahallesi
Yukarı Dudulu Mahallesi
Tamamlanan Projeler
Devam Eden Projeler
0000
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
PROJELERİ GÖR
Başkan'dan
Başkan'dan
Türkiye çapında ilçe belediyeleri arasında birinci seçildik. Bu güzel sonuç bugüne kadar yaptığımız hizmetlerin somut bir kanıtı olduğu kadar bundan sonraki çalışmalarımız için de bir motivasyon kaynağı olacaktır...

Değerli Hemşehrilerim;

Yeni Ümraniye dergisinin yenilenen yüzüyle huzurlarınızdayız. Yoğun bir çalışma dönemini daha geride bıraktık. Hep birlikte huzur içinde geçirdiğimiz ve feyzinden en üst düzeyde istifade etmeye çalıştığımız Ramazan ayını her yıl olduğu gibi bu yıl da dolu dolu geçirdik. Geleneksel hale getirdiğimiz sokak iftarlarında binlerce hemşehrimizle bir araya gelerek, aynı sofrada birlik ve beraberlik duygusunu, mutluluğunu yaşadık. Saraybosna’da gerçekleştirdiğimiz İslamofobi Zirvesi’yle dünyanın gündemini değiştirdik. Dünyadan birçok siyasetçi ve akademisyenin katılımıyla icra ettiğimiz zirvede, İslamofobi’yi farklı açılardan ele alarak, İslam üzerinde bilinçli olarak oluşturulmaya çalışılan olumsuz algıyı yıkmaya çalıştık. Katılımcılarla birlikte “İslamofobi’ye Karşı İslam Sofrası”nda her birlikte iftar açtık.

Ramazan ayı ayrıca, birçok kalıcı eserin açılışını gerçekleştirdiğimiz bereketli bir ay oldu. 2004’ten bu yana siz kıymetli hemşehrilerimizin hizmetine sunduğumuz 350’nin üzerindeki kalıcı esere yenilerini ekledik. 

Beraber mutluluk içerisinde geçirdiğimiz Ramazan Bayramı’nın ardından maalesef 15 Temmuz gecesi yaşadığımız hain bir girişimle sarsıldık. Ülkemizin birliğine ve beraberliğine kasteden FETÖ/PDY mensubu bir grup vatan haini tarafından askerî kalkışmada bulunuldu. Hain teröristler bağlı oldukları üst akıldan aldıkları talimatla sivil halka kurşun yağdırıp, şehirlerimizi ve Gazi Meclisimizi bombaladı. Cumhurbaşkanımız Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın canına kastetmek istediler. Cumhurbaşkanımız, “Başkomutan” sıfatıyla duruma el koyarak bu hain kalkışmanın en kısa sürede bertaraf edileceğini söyleyip, milleti sokaklara, meydanlara davet etti. Milletimiz, Cumhurbaşkanımız Başkomutanımızın çağrısına uyarak meydanları hıncahınç doldurdu. Devletimiz milletiyle birlikte büyük bir kararlılık, feraset ve dirayet örneği göstererek, 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni bastırdı. Türk milleti bu hain kalkışma karşısında tek vücut oldu. Günlerce meydanlarda nöbet tutan necip milletimiz; istiklâline, istikbâline, devletine, bayrağına ve Cumhurbaşkanına sahip çıktı.  Adeta ikinci bir Kurtuluş Savaşı mücadelesi veren milletimiz, hep birlikte destan yazdı. Bugüne kadar eşi benzeri görülmemiş bu darbe girişiminde 241 vatandaşımız şehitlik makamına erişirken, binlerce vatandaşımız da hayatı boyunca göğsünde bir şeref madalyası olarak taşıyacağı gazilik unvanına ulaştı. Bu mukaddes davada şehit düşen kardeşlerimize Rabbimden rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Allah ülkemize, milletimize bir daha böyle bir acı yaşatmasın. 

Bir sonraki sayıda daha güzel haberlerle, yeniden beraber olabilmek ümidiyle.

Saygı ve sevgilerimle.