Projeleri Filtrele
KATEGORİLER
MAHALLELER
PROJE DURUMU
YILLARA GÖRE
Kültür & Sanat
Kültür & Sanat
Sosyal Yardım
Sosyal Yardım
Eğitim
Eğitim
Park ve Çevre
Park ve Çevre
Özel Projeler
Özel Projeler
Sağlık & Spor
Sağlık & Spor
Teknoloji & Strateji
Teknoloji & Strateji
Halkla İlişkiler
Halkla İlişkiler
Fen İşleri & Ulaşım & Destek
Fen İşleri & Ulaşım & Destek
İmar & Ruhsat
İmar & Ruhsat
Kurumlara Yapılan Hizmetler
Kurumlara Yapılan Hizmetler
Adem Yavuz Mahallesi
Altınşehir Mahallesi
Armağan Evler Mahallesi
Aşağı Dudulu Mahallesi
Atakent Mahallesi
Atatürk Mahallesi
Cemil Meriç Mahallesi
Çakmak Mahallesi
Çamlık Mahallesi
Dumlupınar Mahallesi
Elmalıkent Mahallesi
Esenevler Mahallesi
Esenkent Mahallesi
Esenşehir Mahallesi
Fatih Sultan Mehmet Mahallesi
Hekimbaşı Mahallesi
Huzur Mahallesi
Ihlamurkuyu Mahallesi
İnkılap Mahallesi
İstiklal Mahallesi
Kazım Karabekir Mahallesi
Madenler Mahallesi
Mehmet Akif Mahallesi
Namık Kemal Mahallesi
Necip Fazıl Mahallesi
Parseller Mahallesi
Saray Mahallesi
Site Mahallesi
Şerifali Mahallesi
Tantavi Mahallesi
Tatlısu Mahallesi
Tepeüstü Mahallesi
Topağacı Mahallesi
Yamanevler Mahallesi
Yukarı Dudulu Mahallesi
Tamamlanan Projeler
Devam Eden Projeler
0000
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
PROJELERİ GÖR
Başkan'dan
Başkan'dan
Türkiye çapında ilçe belediyeleri arasında birinci seçildik. Bu güzel sonuç bugüne kadar yaptığımız hizmetlerin somut bir kanıtı olduğu kadar bundan sonraki çalışmalarımız için de bir motivasyon kaynağı olacaktır...

Değerli Hemşehrilerim;

Yeni bir sayıyla karşınızdayız. Acısıyla, tatlısıyla bir yılı daha geride bıraktık. Ümraniye Belediyesi olarak 2016’yı birçok hizmete imza atarak noktaladık. Onlarca kalıcı eseri siz kıymetli Ümraniyelilerin hizmetine sunduk. Düzenlediğimiz sempozyum ve panellerle önemli meseleleri ele aldık. Yüzlerce kültürel ve sanatsal etkinliği beğeninize sunduk. 13 yıldır hiç durmadan devam eden hizmet serüvenimiz, 2016’da da ilk günkü aşkla devam etti. Rabbim yeni yılda da bizlere nice hizmetler yapmayı nasip etsin.

Geride kalan yılda ülkemiz maalesef acı izler bırakan bazı hadiseler yaşadı. 15 Temmuz’da vuku bulan ihanet, bizleri derinden sarstı. Bir grup vatan haini soysuz, 14 yıldır devam eden ve dünyaya örnek teşkil eden istikrar ve kalkınmamızı hançerlemeye yeltendi. Milletin iradesini yok sayan alçaklar, şehirlerimize ve Gazi Meclisimize bombalar yağdırdı. Vatanına, Cumhurbaşkanına, iradesine ve istikbaline sahip çıkmaya çalışan kahraman milletimize silahlar doğrultuldu. Adeta millî mücadele ruhu kuşanan aziz milletimiz, bu kahpe girişimi saatler içinde bastırdı. Millet, hür iradesiyle seçip görev başına getirdiği Cumhurbaşkanının, Başbakanının ve vekillerinin dimdik arkasında durdu. Yüce Türk milletinin bu asil ve takdire şayan duruşu dünyada büyük yankı uyandırdı. Emellerine 15 Temmuz’da ulaşamayan mihraklar, sonrasında da boş durmadı; ülkemizi yıpratıp, kaos ortamı oluşturmak istediler. İstikbalimize göz diken bu güçler, taşeronları aracılığıyla terör eylemleri gerçekleştirdi. Bu alçak terör eylemlerinde birçok askerimiz, polisimiz ve vatandaşımız şehitlik mertebesine ulaştı. Türkiye’nin ayağına çelme takmaya çalışan emperyalistler, bu alçak terör eylemleriyle bizi yıldıracaklarını sandılar; ama yanıldılar. 14 yıllık AK Parti iktidarı yalnızca kalkınmanın sembolü değildir. AK Parti, bir milletin uyanışının da sembolüdür ayrıca. Artık her şey gün gibi ortadadır. Milletimiz ülkemiz üzerinde oynanan oyunları açık ve net şekilde görmektedir. 15 Temmuz’da olduğu gibi, vatanı için canını seve seve vermeye hazır bir milletiz biz. Ülkemiz üzerinde hesapları olanlar bilmelidir ki, hiçbir girişim bu aziz milletin kutlu yürüyüşünü durduramayacaktır. Aramıza nifak tohumları ekmek isteyenler, bin yıldır devam eden kardeşliğimizin altında ezilecektir. Bizler, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği 2023 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. Güçlü Türkiye’nin ilerleyişini kimse durduramayacak! Allah’ın izniyle, bunu başarabileceğimize inanıyorum.

16 Nisan’da gerçekleştirilecek referandumla ülkemiz yeni bir anayasaya kavuşacak. Kalıcı bir siyasi istikrar sağlayacak olan yeni anayasa; birlik ve uzlaşmanın hâkim olacağı, güvenli ve güçlü Türkiye’yi inşa edecek. Ülkemizin ilerleyişinin önünde büyük bir engel olan mevcut anayasayı milletimizin iradesiyle; daha özgürlükçü, ihtiyaçlarımıza cevap verebilen, ülkemizi hedeflerine taşıyabilecek sivil bir anayasayla değiştireceğiz. Yeni anayasanın AK Parti’nin icraatlarını kurumsallaştırarak, daha güçlü bir Türkiye tesis edeceğine inanıyorum. Yüce milletimiz 16 Nisan’da sandık başına giderek, Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’yle  “Güçlü Türkiye” olma yolunda ülkemizin yolunu açacak. Referandum sonucunun şimdiden ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.

Bu vesileyle; yeni yılın ülkemize, İslam âlemine ve dünyaya sağlık, huzur, mutluluk ve barış getirmesini diliyorum. Ülkesi için gözünü kırpmadan canını feda eden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de şifalar niyaz ediyorum. Rabbim ülkemizin dirliğini ve düzenini bozmasın.

Daha güzel haberlerle bir araya gelebilmek ümidiyle. Saygı ve sevgilerimle.